2024. március 29. ( péntek )

Sorsoltak a Magyar Kupában

magyarkupa2-fill-670x450

Ma délelőtt az MLSZ székházban tartották a 2019-2020. évi Magyar Kupa 6. fordulójának sorsolását. Az OTP Bank Liga (NB I.) és Merkantil Bank Liga (NB II.) csapatai még kiemeltek ebben a körben, tehát egymással nem kerülhettek össze. Dunai Antal olimpiai bajnok, többszörös magyar bajnok és Magyar Népköztársaság Kupa győztes labdarúgó ellenfelünknek a Salgótarjáni BTC csapatát húzta ki. A találkozó a tervek szerint szeptember 21-én (szombaton) kerül megrendezésre. Mivel ellenfelünk alacsonyabb osztályú, így ők a pályaválasztók.

A továbbjutás egy mérkőzésen dől el. Amennyiben a rendes játékidőben döntetlen az eredmény – függetlenül a csapatok osztályba sorolásától –, akkor 2×15 perces hosszabbítás következik. Ha a hosszabbításban mindkét sportszervezet azonos számú gólt ér el, vagy nem esik gól, a továbbjutás a büntetőpontról végzett rúgásokkal dől el.