2024. április 25. ( csütörtök )

Kisvárda ellen vezet az út a 64 közé

magyarkupa2-fill-670x450

Már a múlt héten megkaptuk az MLSZ-től a Magyar Kupa 6. fordulójának párosítását. A sorsolás után kiderült hazai pályán fogadjuk az idén első osztályú Kisvárda együttesét. Tegnap az MLSZ Versenybizottsága pedig megküldte a találkozó kezdési időpontját, mely 2018. szeptember 23. (vasárnap) 15.00 óra.

A továbbjutás egy mérkőzésen dől el, amennyiben a rendes játékidőben döntetlen az eredmény, akkor 2 x 15 perces hosszabbítás következik. Ha a hosszabbításban mindkét sportszervezet azonos számú gólt ér el, vagy nem esik gól, a továbbjutás a büntetőpontról végzett rúgásokkal dől el.

Tavaly nem sikerült – a Cigánd ellen – a továbbjutás a 64 közé, azonban a 2016-2017-es kiírásban a legjobb nyolc közé jutottunk. A 2014-2015-ös Magyar Kupa küzdelem sorozatában már találkoztunk a Kisvárdával. Akkor a négy közé jutásért 4-2-es összesítéssel búcsúztattuk a nyírségi csapatot. Mondani se kell, most ez hatalmas bravúrnak számítana.