2024. április 25. ( csütörtök )

Újabb győzelemmel továbbra is az élmezőnyben

ICS_7641

Hosszú idő után újra úgy léphetett pályára csapatunk, hogy a soron következő mérkőzés esélyesének vallhatta magát. A Siófok elleni találkozó végeredménye igazolta a papírformát.

A héten edzőváltáson áteső vendégek – Disztl Lászlót Varga Attila váltotta a vezetőedzői poszton – előtt adódott, azonban Elek Bence próbálkozását a kapujából remek ütemben kimozduló Hrabina Alex hárította. A 17. percben azonban rezdült a háló, méghozzá a siófoki kapun! Lakatos Csaba bal oldali beadását Molnár Róbert keresztbe gurította, s a hosszú oldalon érkező Farkas Aurél az ötösről a hálóba lőtte a játékszert. A 26. percben ismét a vendégek előtt adódott lehetőség Kovács Dávid lövését, mely a jobb alsó sarokba tartott Hrabina szögletre ütötte. A 43. percben Tóth László végzett el egy oldalszabadrúgást, melybe Balogh Miklós csak belepiszkálni tudott, így Balajcza hárított.

A második félidő eleje lüktető játékot hozott, lehetőség mindkét kapu előtt adódott. Az 57. percben Farkas Aurél kétszer is megszerezhette volna a saját maga és csapatunk második gólját. Fejesét bravúrral védte Balajcza, a kipattanót azonban a kapu fölé lőtte. A játékrész közepén mindkét edző cserélt, nálunk Pintér és Jasarevic lépett pályára. A 80. percben jártak a legközelebb a vendégek az egyenlítéshez, ekkor Lorentz fejese a felsőlécen csattant. Mivel a három perces hosszabbítás sem hozott gólt – csak két sárga lapot (!) – így maradt az 1-0!

Ezen a játéknapon nem mutattunk be szép játékot, ám a mivel a labdarúgást gólra játsszák, így miénk lett a három pont. (Volt ez már fordítva is…) Ezzel a győzelemmel már hat mérkőzés óta tart a veretlenségi szériánk – öt győzelem, egy döntetlen a mérleg – mellyel továbbra is az élmezőnyhöz tartozunk. Folytatás október 8-án Csákváron, ahol…