2024. április 23. ( kedd )

Pontos hazatérés

IMG_0146

Hét vesztes mérkőzés után szereztünk újból pontot a Merkantil Bank Liga NB II-ben.  A 34. fordulóban a Vác FC vendégei voltunk, igaz a házigazdák „albérletben”, a III. kerületi TVE sporttelepen fogadják riválisaikat.

A Vác sem remekelt az elmúlt időszakban ugyanis nyolc találkozójából ötször vereséget szenvedett és háromszor döntetlent játszott. Érezhetően s az előzőekben említettek miatt mindkét csapat óvatosan kezdett. Az első helyzet előttünk, pontosabban Olasz Dénes előtt adódott. A 19. percben Pantovic ugratta ki a lesre játszó védők közül támadónkat, aki 16 méterről a kifutó kapusba lőtte a labdát. A 29. percben szintén Pantovic volt az előkészítő, ezúttal Tóth Lászlót hozta helyzetbe, ám támadónk a lövés pillanatában elcsúszik. A Vác egyetlen lehetőségét a 40. minutumban jegyezhettük fel, Balajti egy jobb oldalról elvégzett szöglet után sarkalt az oldalhálóba.

A szünetben Nagy Tibor a házigazdák szakvezetője kettős cserét hajtott végre – ezzel is kifejezve elégedetlenségét a mutatott játék miatt. Az 57. percben Gulyás beadását az ötösünkön őrizetlenül hagyott Zsolnai ollózta centikkel a kapu mellé. A 76. percben Pintér Norbert két váci között szép csellel vitte el a labdát, azonban a tizenhatos oldalvonalánál szabálytalanul megállították. A szabadrúgást követően Tóth László kapura lőtt labdáját Zsolnai szögletre mentette. Ezen kívül még azt kell megemlíteni, hogy a rendes játékidőben nem, azonban a háromperces hosszabbításban kétszer is cseréltünk, előbb Tóth Lászlót Angyal Norbert váltotta, majd a 93. percben a jól játszó Pintér Norbert helyére Berdó Péter lépett. Mivel gól nem született, így maradt a kezdő sípszó előtti eredmény, azaz 0-0.

Az egy szerzett ponttal, egy hellyel lejjebb csúsztunk a tabellán, ugyanis a Budafok meglepetésre győzni tudott Békéscsabán. A következő fordulóban a harmadik helyért versenyben lévő Gyirmót FC Győr otthonába látogatunk.