°C
Szolnoki MÁV FC Induló   |    Szolnoki MÁV Utánpótlás FC

Kell a pont a Sport utcából

09.24.

Két hét után folytatódik a bajnokság, az NB III. Dél-Keleti csoport nyolcadik játéknapján a BKV Előre otthonában lépünk pályára. Mivel csapatunk korábban búcsúzott a MOL Magyar Kupából és a múlt héten nem voltunk érdekeltek, így csapatunk tizenhat nap után lép pályára újból tétmérkőzésen.

Az előző szezonban még ifj. Albert Flórián irányította a kék-sárga együttest, azonban a nyáron új vezetőedző érkezett Balogh Béla személyében. A 38 éves szakemberrel hazai pályán vereséggel (Pénzügyőr 0-2) kezdte a pontvadászatot ellenfelünk, azonban hét forduló után tizenhárom egységgel a neve mögött a 6. helyet foglalja el a tabellán. Érdekesség, hogy eddigi két vereségüket egyaránt hazai pályán szenvedték el. A már említett Pénzügyőr mellett a vármegyei riválisunk, a Martfű is begyűjtötte a három pontot a Sport utcába. A házi góllövőlistájuk élén Kerék László áll négy góllal, a 22 éves játékos szintén a nyáron érkezett, méghozzá az utolsó helyezett, így már megyei I. osztályban szereplő Zsámbéktól. A sok fiatal mellett két „öreg róka” jut hétről hétre szóhoz a kék-sárgáknál, Horváth Gábor (33 éves) kapus és Balogh Miklós (35 éves) védő. Az utóbbi játékos neve ismerős lehet a szurkolóink számára, hiszen 2016 és 2018 között 53 alkalommal lépett pályára szolnoki színekben.

Ami csapatunkat illeti ideje tovább növelni pontjaink számát. Rosszul sikerült a rajt, akárcsak vasárnapi riválisunknak, majd következett egy három mérkőzéses veretlenségi (egy győzelem, két döntetlen) széria. Sajnos előbb a Hódmezővásárhely ellen hazai pályán vereséget szenvedtünk, és Dabason is pont nélkül maradtunk. Főleg ez utóbbi „fájt” nagyon, hiszen minimum egy pontot megérdemeltünk volna, azonban mindkét játékrész végén belehibáztunk. Az előző fordulóban úgy játszottunk döntetlent a közvetlen rivális Cegléd ellen, hogy a 70. perctől két 17 éves és egy 16 éves labdarúgónk volt a pályán…

Nehéz helyzetünkből a pontszerzés kiutat jelenhet, de igazán a három pont okozna elégedettséget. Nem vár ránk tehát könnyű kilencvenegynéhány perc, azonban Szabó Richárd letöltötte eltiltását, Busa Bence és Lengyel Béla felépült sérüléséből.

Ez lesz a két csapat 54-ik egymás elleni bajnoki mérkőzése. Kevés olyan csapat van (talán nincs is még egy…), mellyel mindhárom NB-s osztályban már mérkőztünk, a BKV Előre ezek közé tartozik. Négy első osztályú, negyven másodosztályú és kilenc harmadosztályú összecsapás van mögöttünk. Bajnokin legutóbb 2010.04.18-án találkoztunk a kék-sárgákkal, akkor 0-0 lett a végeredmény a Sport utcában.

A mérkőzés 16.00 órakor kezdődik, a játékvezető Takács Ákos lesz.