2024. április 26. ( péntek )

Bővítették a cserejátékosok számát

MLSZ

Az MLSZ Elnöksége elfogadta, hogy 2020. október 2-től a 2020/21-es Merkantil Bank Liga NB II. bajnoki és a MOL Magyar Kupa mérkőzésein az UEFA és a FIFA vonatkozó előírásai szerint kerüljön meghatározásra a cserék megengedett száma, illetve a cserék feltételei:

A bajnoki mérkőzéseken a cserelehetőségek változása a következő:

• A versenyjegyzőkönyvben sportszervezetenként maximum 12 fő cserejátékos neve szerepeltethető.
  • Pályára lépő cserejátékosok száma sportszervezetenként maximum 5 fő.
  • Egy csapat maximum 3 alkalommal szakíthatja meg a játékot a játékos csere miatt. A félidők közötti szünetben is lehet cserélni, mely nem csökkenti a csapatonkénti 3 játékmegszakítási lehetőséget.

A kupa mérkőzéseken a cserelehetőségek változása a következő:

• Egy csapat maximum 3 alkalommal szakíthatja meg a játékot a rendes játékidőben játékos csere miatt. A félidők közötti szünetben, illetve a hosszabbítás előtt és annak félidejében is lehet cserélni, mely nem csökkenti a csapatonkénti 3 játékmegszakítási lehetőséget.
  • Amennyiben a mérkőzés 2 x 15 perces hosszabbítással folytatódik, a csapatok jogosultak az 5 cserejátékoson és a 3 játékmegszakításon kívül további egy cserejátékos (akár kapus is) – azaz a 6. cserejátékos – becserélésére, és további egy játékmegszakításra, függetlenül attól, hogy a rendes játékidőben a csapat felhasználta-e az összes engedélyezett cseréjét és játékmegszakítását.